Aktuálně

Základní přehled daňových změn účinných od 1. 1. 2024

S počátkem roku 2024 nastává v daňových předpisech mnoho změn. Přestože se tyto změny nepromítnou do daňových přiznání podávaných za rok 2023, je nepochybně dobré se s nimi seznámit s předstihem a zvážit své možnosti daňové optimalizace v průběhu roku 2024. Cílem tohoto textu je tedy představit některé základní změny, s nimiž se nejpravděpodobněji v roce 2024 můžeme setkat.
Přečíst článek

Plánovaná regulace lobbování v České republice

V současné době v České republice neexistuje žádná zákona úprava lobbování, což v evropském kontextu nepředstavuje žádnou výjimku. Podle posledních dat reguluje na zákonné úrovni lobbování jen zhruba čtvrtina států Evropské unie. Je však nutné upozornit, že v ČR není lobbování ani tzv. seberegulováno např. asociací lobbistů či subjektů zastupujících zájmové skupiny, ani neexistuje etický kodex poslanců, což už zdaleka tak obvyklé není.
Přečíst článek

O nás

Advokátní kancelář BARTHELEMY & PARTNERS založená v roce 2018 poskytuje právní služby domácí i zahraniční klientele. 

Členové BARTHELEMY & PARTNERS studovali na prestižních francouzských univerzitách, což nám dovoluje specializovat se zejména na frankofonní firemní a soukromou klientelu. Díky zápisu u Pařížské i České advokátní komory však BARTHELEMY & PARTNERS poskytuje právní služby také české klientele při řešení právních záležitostí ve Francii. 

Svým klientům poskytujeme komplexní servis při řešení všech právních záležitostí s citem pro frankofonii a francouzskou kulturu, přesahující pouhou znalost jazyka. K této dvojí odbornosti, právní a kulturní, se přidává též jednoduchost v komunikaci a flexibilita. 

Členové BARTHELEMY & PARTNERS komunikují celkově v 5 jazycích, konkrétně v jazyce českém, francouzském, anglickém, ruském a ukrajinském.

Služby

Služby podrobněji →