Aktuálně

Sedmero změn v novém stavebním zákoně

Již 1.1. 2024 do sbírky zákonů přibyl nový předpis – stavební zákon č. 283/2021 Sb. Stavební řízení v České republice je oprávněně považováno za nepřiměřeně složité a dlouhé. “Uhodil” ale Nový stavební zákon opravdu “hřebík na hlavičku” při pokusu se s tímto procesem vypořádat? Nový předpis je účinný od 1. 1. 2024 pro vyhrazené druhy staveb (některé dopravní a průmyslové stavby). Pro běžné stavby (jako rodinné či bytové domy) zákon počítá s účinností od 1. 7. 2024.
Přečíst článek

Základní přehled daňových změn účinných od 1. 1. 2024

S počátkem roku 2024 nastává v daňových předpisech mnoho změn. Přestože se tyto změny nepromítnou do daňových přiznání podávaných za rok 2023, je nepochybně dobré se s nimi seznámit s předstihem a zvážit své možnosti daňové optimalizace v průběhu roku 2024. Cílem tohoto textu je tedy představit některé základní změny, s nimiž se nejpravděpodobněji v roce 2024 můžeme setkat.
Přečíst článek

O nás

Advokátní kancelář BARTHELEMY & PARTNERS založená v roce 2018 poskytuje právní služby domácí i zahraniční klientele. 

Členové BARTHELEMY & PARTNERS studovali na prestižních francouzských univerzitách, což nám dovoluje specializovat se zejména na frankofonní firemní a soukromou klientelu. Díky zápisu u Pařížské i České advokátní komory však BARTHELEMY & PARTNERS poskytuje právní služby také české klientele při řešení právních záležitostí ve Francii. 

Svým klientům poskytujeme komplexní servis při řešení všech právních záležitostí s citem pro frankofonii a francouzskou kulturu, přesahující pouhou znalost jazyka. K této dvojí odbornosti, právní a kulturní, se přidává též jednoduchost v komunikaci a flexibilita. 

Členové BARTHELEMY & PARTNERS komunikují celkově v 5 jazycích, konkrétně v jazyce českém, francouzském, anglickém, ruském a ukrajinském.

Služby

Služby podrobněji →